2018 m. pranešėjai

Nuo 2015 m. Agnė Biliūnaitė yra Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje. Anksčiau ji yra dirbusi šokio kritike, nacionalinio projekto “Kūrybinės partnerystės” kūrybinių praktikų vadove, prodiuserio asistente Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Agnė Biliūnaitė (LT/CHN)

Agnese Cimuška nuo 1999 m. dirba kūrybinių industrijų srityje, o nuo 2004 m. – muzikos industrijoje. Nuo 2012 m. ji vadovauja Latvijos muzikos eksporto biurui Music Export Latvia. Anksčiau ji dirbo projektų vadove kompanijose Platforma Rekords, LMK (Latvijos muzikinis kanalas), Pasadena Group Promotion, ''POPCORN'' žurnale bei Daugpilio Latvijos kultūros centre, kur ji buvo atsakinga už TV laidų, naujų muzikos albumų leidybą, renginių, reklamos, media ir marketingo kampanijų organizavima bei viešuosius ryšius.

Agnese Cimuška (LV)

Esu tipiška savęs ieškanti dvidešimtmetė, keliaujanti ne visai tipišku keliu – vietoj universiteto diplomo pasirinkau laisvus metus, prasidėjusiais padavėjos darbu Vilniuje ir daugybe dviračiu nuvažiuotų kilometrų Amsterdame bei atvedusius prie bandymo perprasti kūrybinius reklamos procesus The Atomic Garden mokykloje, bendradarbiavimu su ore.lt, Abudu koncertinių turų šaudymu ir nuolatiniu lietuviškos muzikos scenos dokumentavimu.

Aneta Urbonaitė (LT)

Nuo 2011 m. Bartek yra didžiausio atvirame lauke vykstančio renginio - Woodstock Festival Poland (nuo 2018 m. besivadinančio POLandROCK) – programos sudarytojas. Bartek nuolat ieško festivaliui grupių iš viso pasaulio, bendradarbiaudamas su festivalio įkūrėju Jurek Owsiak. Bartek Stolarek koordinuoja ir didžiausio Lenkijoje gyvos muzikos konkurso – Preliminaries - organizavimą, kurio metu daugybė grupių varžosi dėl galimybės pasirodyti Woodstock Festival Poland festivalyje.

Bartek Stolarek (PL)

Bertram Frewer yra Bochum miesto (Vokietija) kultūros biuro Kulturbüro programų direktorius. Biuro komandą sudaro 14 darbuotojų, kurių pagrindinis uždavinys – nepriklausomų Bochum kūrėjų bei kultūros institucijų konsultavimas ir rėmimas, skatinant tinklaveiką bei regioninį bendradarbiavimą. Bertram Frewer yra atsakingas už naujų renginių koncepciją, tarptautinių mainų inicijavimą, kūrėjų populiarinimą, ypatingą dėmesį teikiant jazz’ui, world ir populiariajai muzikai.

Bertram Frewer (GER)

Bill Zang (Zang YanBin) yra 2009 m. įkurtos Kinijos audiovizualinių įrašų industrijos asociacijos pirmininkas. Nuo 2007 m. jis buvo Šanchajaus sinergijos kultūros ir pramogų grupės (SSCEG) viceprezidentas. Ši grupė 2008 m. tapo pagrindine platinimo kompanija Kinijoje. 2000 – 2007 m. Bill vadovavo Taiwano įmonės Rock Record Kinijos padaliniui. Savo karjerą muzikos industrijoje Bill pradėjo 1987 m. Šanchajaus audio-video leidykloje (SAVP), o 1992 m. buvo jos viceprezidentu. SAVP yra viena pirmaujančių Kinijos įrašų leidybos kompanijų.

Bill Zang (CHN)

Cecilia Soojeong Yi yra muzikos ir scenos meno projektų vadybininkė. Ji anksčiau dirbo Korėjos kultūros centre Ispanijoje, o šiuo metu yra viena iš pagrindinio Korėjos tarptautinio bei nepriklausomo showcase festivalio Zandari Festa, sutraukiančio virš 130 grupių ir profesionalų iš viso pasaulio, organizatorių. Nuo 2018 m. ji yra ir pirmą kartą organizuojamo festivalio ''DMZ Peace Train Music Festival'' programos sudarytoja bei rūpinasi jo tarptautiniais ryšiais.

Cecilia Soojeong Yi (KOR)

Vyr. buhalterė, vidaus auditorė. Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės vadovė. 20 metų patirtis viešojo, nevyriausybinio sektorių, finansines paslaugas teikiančių įmonių (draudimo, bankų), prekybos bei individualios veiklos pagal pažymą apskaitoje.

Dovilė Balsevičienė (LT)

Dainius Čėpla - vienas geriausių koncertų fotografų Lietuvoje, profesionaliai koncertus fotografuojantis jau 7 metus. Jo darbai puošia ne vieną dešimtį albumų viršelių, o tarp partnerių - geriausios Lietuvos prodiuserių kompanijos bei žinomiausi atlikėjai. Pasak Dainiaus, pats maloniausias jausmas apima tada, kai sugebi ''sustabdyti'' akimirką, kurios žiūrovų akis nepajėgi pamatyti.

Dainius Čėpla (LT)

David Pichilingi yra patyręs tarptautinio muzikos verslo profesionalas. Savo karjerą jis pradėjo kaip muzikantas, pasirašęs sutartį su RCA/BMG. Kartu su Tony Wilson (Factory/Hacienda) jis daugiau nei 10 metų organizavo garsiąją In The City konferenciją-festivalį. 2008 m., po Tony mirties, David įkūrė Sound City – didžiausią ir įtakingiausią miesto muzikos festivalį-konferenciją Jungtinėje Karalystėje, kasmet sutraukiantį 3500 muzikos industrijos profesionalų ir 30000 festivalio lankytojų. Sound City renginiai vyksta ir kituose miestuose – Dubajuje, Tromso, Niujorke bei kasmet – Seule ir Pekine. Sound City taip pat padeda įtakingoms kompanijoms organizuoti kultūros, sporto ir muzikos projektus Europoje ir visame pasaulyje.

David Pichilingi (UK)

Įvairių Baltarusijos renginių, skirtų kaimyninių šalių muzikai, konsultantas. Įvairių projektų promo vadybininkas (nuo populiariausių Baltarusijos atlikėjų bei festivalių iki tarptautinių renginių, nuo indie/alternative scenos klubinių koncertų iki didžiųjų arenų). Nuo 2013 m. aktyviai dirba populiarinant Baltarusijos atlikėjus ir grupes Europoje. Oficialus Tallinn Music Week, What’s Next In Music?, Music & Media, Ment Ljubaljana festivalių atstovas Baltarusijoje. Didžiausio nepriklausomo Baltarusijos muzikinio portalo Experty.by įkūrėjas.

Dmitri Bezkorovainyi (BY)

RADIOCENTRO stočių grupės programų direktorius

Donatas Bučelis (LT)

Gediminas Bartuška jau daugiau nei 15 metų yra profesionalus fotografas. Šiuo metu jis yra naujienų agentūros ELTA fotografas, anksčiau bendradarbiavęs su daugelių Lietuvos portalų ir dienraščių. Muziką fotografuoti pradėjo prieš daugelį metų, atsinešęs į koncertą seną Zenit juostinį fotoaparatą. Vėliau tai tapo darbo dalimi bei pomėgiu.

Gediminas Bartuška (LT)

Radijo stoties ''Lietus'' vadovas ir programų direktorius (nuo pat stoties starto 1999 metais), dainų autorius (30 metų rinkoje) ir prodiuseris.

Gintaras Zdebskis (LT)

Ian Kane turi sukaupęs beveik dešimtmetį patirties dirbant Jungtinės Karalystės muzikos industrijoje – pradėjęs kaip komercinių ir underground elektroninės muzikos koncertų organizatorius vėliau jis tapo keleto vienų garsiausių EDM scenos atlikėjų agentu bei vadybininku. Šiuo metu Ian gyvena Lietuvoje ir yra atsakingas už Blockchain Centre Vilnius komunikaciją bei renginių koordinavimą. Ian domėjimosi sritis – blockchain technologijų kūrybinėms industrijoms suteikiamos galimybės. Ian yra įsitikinęs, kad kūrėjams privalo būti tinkamai atsilyginta už jų darbą. I will speak about the early days of music industry for me when I started my own agency and secured a roster of 20 artists. My main priority was to take undervalued artists and escalate them to a point in their career where they were being paid for their work, as DJs traditionally do a lot for free 'to make a name for themselves' which I always disagreed with in most circumstances. I will speak on how blockchain technology can allow artists to keep control of their assets and be paid fairly and on time for their participation in creative projects. I will also touch on streaming services such as Spotify using blockchain to manage their music database and ensure artists are paid. I will talk about GRAMATIK and his tokenisation of his music moniker.  I worked with so many graphic designers, videographers, music producers, singers etc. that always had trouble getting paid for their work and I am very passionate about this topic and am also a big follower of the MyCelia project in the UK who are (I believe) leading the way in these solutions. 

Ian Kane (LT/UK)

Ivana Jelača nuo 2011 m. dirba didžiausio Kroatijoje vykstančio muzikos festivalio INmusic programos sudarytoja. Be programos sudarymo, ji atsakinga už darbą su rėmėjais, reklamą bei tarptautinių projektų – Europavox ir ETEP (European Talent Exchange Progamme) koordinavimą.

Ivana Jelača (HR)

Jouni Pesola yra pirmaujančios dainavimui skirtos mobiliosios aplikacijos Singa marketingo vadovas. Jis yra patyręs muzikos industrijos profesionalas – Jouni anksčiau teko vadovauti Deezer padaliniui Šiaurės šalyse, dirbti įvairiuose muzikos festivaliuose, o taip pat jis – ir buvęs muzikantas bei nuosavos įrašų kompanijos įkūrėjas.

Jouni Pesola (FI)

Ivy jau daugiau nei 6 metus ji dirba muzikos industrijoje. Šiuo metu ji yra Hong Kongo kompanijos Magnetic Asia koncertų organizatorė. Ivy kuruoja tokius šios įmonės projektus kaip Clockenflap Festival www.clockenflap.com, Sonar Hong Kong www.sonarhongkong.com bei YourMum turų seriją www.yourmummusic.com. Ivy savo veikla siekia skatinti Hong Kongo gyvos muzikos scenos vystymąsi.

Ivy Yuen (HK)

Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos vadovas, Alytaus radijo stoties FM99 įkūrėjas, direktorius, žurnalistas, informacinių laidų rengėjas ir vedėjas. Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

Liudas Ramanauskas (LT)

Vienos didžiausių koncertų agentūrų Lenkijoje – Go Ahead, organizuojančios ir Spring Break Showcase Festival – vadovas.

Lukasz Minta (PL)

Mantas Repečka - 19 metų vilnietis, fotografuojantis jau 3 metus. Fotografo kelią pradėjo nuo muzikos / koncertų fotografijos. Laikui bėgant Mantas pradėjo fotografuoti ir įvairius sporto renginius Lietuvoje bei užsienio šalyse. Jam yra tekę fotografuoti didžiausius Lietuvos festivalius, tokius kaip „Granatos Live“, „Galapagai“. Šiais metais išsipildė Manto svajonė fotografuoti Latvijoje vykstantį festivalį „Positivus“.

Mantas Repečka (LT)

Maarja Merivoo-Parro yra Estijos visuomeninio transliuotojo radijo stoties Radio 2, daug dėmesio skiriančios naujai muzikai, vyriausioji redaktorė. Ji taip pat veda savo laidą Latvijos radijo stotyje NABA, yra dirbusi ir vienoje iš Amerikos radijo stočių. Maarja yra atlikusi ir išleidusi tyrimą apie populiariosios muzikos istoriją bei dėsto Talino universitete.

Maarja Merivoo-Parro (EE)

VMI prie FM Teisės departamento Tiesioginių mokesčių skyriaus vyriausiasis specialistas

Mantas Mickevičius (LT)

VMI prie FM Teisės departamento Tiesioginių mokesčių skyriaus vyriausiasis specialistas

Martynas Montvidas (LT)

Oskar yra ESNS (Eurosonic Noorderslag) festivalio programos sudarytojas. ESNS yra didžiausias gyvos muzikos industrijos renginys Europoje, vykstantis Olandijos Groningeno mieste. Anksčiau Oskar yra dirbęs muzikos programos vadovu radijo stotyje, žurnalistu bei renginių organizatoriumi.

Oskar Strajn (NL/SL)

Prieš tapdamas profesionalių fotografu Rytis Šeškaitis dirbo teisininku ir padėjo atlikėjams jų teisių administravimo klausimais. Muziką Rytis fotografuoja jau 5 metus, jo archyve užfiksuota šimtai žymiausių užsienio ir Lietuvos grupių. Ir ne tik.

Rytis Šeškaitis (LT)

DJ Rudd (Rūdolfs Budze) yra muzikos prodiuseris ir DJ’us iš Latvijos, grojantis pop, hip-hop ir elektroninę muziką. Jo bendri darbai su grupėmis Dons, Astro'n'out ir VIŅA yra gavę apdovanojimų kasmetiniuose Latvijos muzikos įrašų apdovanojimuose tokiose kategorijose kaip „Metų radijo hitas“, „Metų daina“ bei „Metų albumas“. Kaip DJ‘us jis yra pasirodęs visuose didžiausiuose Latvijos festivaliuose bei koncertavęs Europoje bei JAV. Su grupe Bandmaster 2017 m. jis koncertavo Eurosonic festivalyje Olandijoje bei Europavox festivalyje Prancūzijoje. Ši grupė minėtuose apdovanojimuose yra gavusi „Geriausio elektroninės / šokių muzikos įrašo“ apdovanojimą. Rūdolfs yra ir Latvijos nacionaliniam transliuotojui priklausančios jaunimui skirtos radijo stoties Pieci.lv muzikos programos vadovas. Paskutinius trejus metus Rūdolfs yra ir Latvijos nacionalinės Eurovizijos atrankos komisijos žiūri narys, o 2018 m. – ir jos pirmininkas.

Rūdolfs Budze (LV)

Sigtryggur Baldursson yra Islandijos muzikos eksporto biuro Iceland Music (IM) direktorius. Taip pat – ir patyręs muzikantas: už Islandijos ribų jis geriausiai žinomas kaip pirmosios Björk grupės Sugarcubes narys (1986 – 1992 m.) ir jų bendros muzikos leidybos įmonės Bad Taste (Smekkleysa) vienas iš savininkų. Sigtryggur bendradarbiavo ir su Emiliana Torrini. IM veikla apima dviejų interneto svetainių - www.icelandmusic.is ir www.uton.is – bei projektų, kuriais pasaulyje populiarininama Islandijos muzika, koordinavimą. IM yra šiaurės šalių muzikos eskporto biurų organizacijos Nomex narys.

Sigtryggur Baldursson (IS)

Stefanie Schimdt yra organizacijos Upop e.V. vadovė ir nuo 2008 m. - viena iš Dortmunde vykstančio festivalio Juicy Beats Festival organizatorių.Juicy Beats Festival vyksta paskutinį liepos savaitgalį viename didžiausių Europos parkų – Westfalenpark – ir kasmet sutraukia apie 50000 lankytojų. Festivalio programa apima įvairiusmuzikos žanrus - electronic (techno, techhouse, deephouse, drum ́n bass, trap), hiphop, alternative, indie, reggae & pop. 6 scenose ir 14 šokių aikštelių pasirodo 150 DJ’ų ir 50 grupių iš Vokietijos ir užsienio. Festivalio publika yra labai jauna ir besidominti nauja muzika, net 60% lankytojų sudaro moterys. Festivalis garsėja naujų, kylančių grupių pasirodymais.Daugiau informacijos: www.juicybeats.net

Stefanie Schmidt (GER)

Dvi temos lydi Tomą visą jo karjerą: komunikacija ir kūrybingumas. Nuo įtakingo jaunimo žurnalo ''Pravda'' leidybos iki ''Ežio'' prekės ženklo sukūrimo, nuo grojimo grupėje ''Metal On Metal'' iki vakarėlių serijų ''Nesakyk Mamai!'', nuo vadovavimo Baltijos šalių rinkodarai ir kūrybai muzikiniame kanale MTV iki kino teatro ''Pasaka'' įkūrimo. 2011-aisiais Tomas pradeda dirbti sau: įkuria reklamos agentūrą ''New!'', turinio agentūrą ''SuperYou'' ir, kiek vėliau, brandingo studiją ''Godspeed''. Debiutuoja režisieriaus kėdėje virš 20-ies tarptautinių festivalių parodytame filme ''Po mirties, prieš pragarą''. Organizuoja ''Geriausių Lietuvos restoranų trisdešimtuko'' rinkimus. Tampa vienu paklausiausių pranešėjų ir kartu su Kristupu Saboliumi išleidžia knygą apie kūrybingumą ''Žmogus, kuris žinojo viską'' bei atveria pirmą šalyje virtualią ''Kūrybingumo mokyklą''.

Tomas Ramanauskas (LT)

Vienos didžiausių koncertų agentūrų Lenkijoje – Go Ahead – marketingo vadovas, Spring Break Showcase Festival direktorius.

Tomasz Waśko (PL)

Prodiuseris ir įvairių Lietuvos populiariosios ir alternatyvios muzikos grupių vadybininkas. 2002 m. įkurtos muzikos agentūros M.P.3, kurią sudaro įrašų leidybos ir koncertų organizavimo padaliniai, savininkas. Nuo 2015 m. vadovauja Lietuvos muzikos verslo asociacijai, kuri organizuoja konferenciją – showcase festivalį What's Next in Music?

Vaidas Stackevičius (LT)

Virgo Silamaa vadovauja Music Estonia - Estijos muzikos eksporto biurui ir industrijos vystymo centrui. Taip pat jis yra ir kūrybinės muzikos agentūros Avarus įkūrėjas, Europos muzikos eksportuotojų tinklo EMEE bei tarptautinės muzikos informacijos centrų asociacijos IAMIC valdybos narys.

Virgo Sillamaa (EE)

Zach Fuller yra kompanijos MIDiA Research medijų analitikas. Ši įmonė teikia turinio ir technologijų analizės paslaugas tiek globalioms medijų kompanijoms, tiek ir savo veiklą dar tik pradedantiems startuoliams. Zach specializacija – srautinių duomenų siuntimosi (taip vad. streaming‘as), blockchain technologijų, medijų naudojimo, skaitmeninių piniginių paslaugų, mokamų ir nemokamų paslaugų prenumeratų modelių, media kompanijų analizė.

Zach Fuller (UK)